Supraśl: PEŁNIENIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU NAD ROBOTAMI W RAMACH PROJEKTU PN. PRZEBUDOWA I MODERNIZACJA DOMU LUDOWEGO W SUPRAŚLU
Numer ogłoszenia: 249040 - 2013; data zamieszczenia: 27.06.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Supraśl , ul. Piłsudskiego 58, 16-030 Supraśl, woj. podlaskie, tel. 085 7132725, 7132701, faks 085 7132720, 7132725.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: PEŁNIENIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU NAD ROBOTAMI W RAMACH PROJEKTU PN. PRZEBUDOWA I MODERNIZACJA DOMU LUDOWEGO W SUPRAŚLU.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Do obowiązków inspektora nadzoru należy w szczególności: 1) pełen zakres czynności określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo Budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), 2) szczegółowe zapoznanie się z dokumentacją nadzorowanych robót budowlanych oraz warunkami umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą robót; 3) nadzorowanie wypełniania warunków umowy zawartych pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą robót, 4) kontrola robót budowlanych w imieniu Zamawiającego, w zakresie zgodności z pozwoleniem na budowę, projektem budowlanym, jakości technicznej a także ich zabezpieczenia, zgodności z przepisami techniczno - budowlanymi, przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa pożarowego oraz kontroli właściwej jakości wbudowywanych materiałów, żądanie dostarczenia przez wykonawców robót wymaganych uzgodnień, atestów, świadectw dopuszczenia, protokołów badań i kontroli itp., 5) instruowanie wykonawców odnośnie technologii robót, technologii zabezpieczenia robót, ocena technicznej poprawności ich wykonania, 6) dokonywanie rozliczeń merytorycznych oraz nadzór nad rozliczeniami finansowymi wykonanych prac z imieniu Zamawiającego, 7) uczestniczenie w przekazaniu placu budowy Wykonawcy, 8) kontrolowanie nadzorowanego obiektu co najmniej 2 razy w tygodniu pod względem zgodności wykonanych prac z dokumentacją, potwierdzone każdorazowo wpisem do dziennika budowy oraz sporządzeniem dokumentacji fotograficznej z elektronicznym datownikiem, 9) załączenie plików w formie elektronicznej z dokumentacją fotograficzną, o której mowa w pkt 8- przy rozliczeniu, 10) informowanie Zamawiającego o postępach robót budowlanych i wszelkich okolicznościach, które mogą mieć wpływ na ewentualne przedłużenie terminu wykonania prac, 11) nadzorowanie koordynacji prac wszystkich wykonawców uczestniczących w realizacji inwestycji, 12) potwierdzenie zaawansowania robót w celu wypłaty wynagrodzenia Wykonawcy, 13) bieżące informowanie Zamawiającego o każdym odstępstwie od dokumentacji, 14) systematycznie dokonywanie wpisów do dziennika budowy. W przypadku nie udostępnienia dziennika budowy przez Wykonawcę inspektor powiadomi o tym niezwłocznie Zamawiającego sporządzając stosowny protokół, 15) sprawdzanie i odbiór robót zanikających lub ulegających zakryciu, 16) uczestniczenie w odbiorach częściowych i odbiorze końcowym wykonanych robót, 17) sprawdzanie kompletności dokumentów odbiorowych przed podpisaniem protokółu odbioru końcowego przez Inspektora Nadzoru, przedstawiciela Zamawiającego, 18) stwierdzenie gotowości obiektu do odbioru, 19) udział w pracach wynikających z obowiązków gwarancyjnych oraz rękojmi za wady wykonanych robót, 20) uczestniczenie w odbiorze ostatecznym po upływie gwarancji ustalonym w umowie z Wykonawcą robót budowlanych..
II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.24.70.00-1.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 2.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 30.06.2014.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie będzie wymagał wniesienia wadium
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający uzna warunek za spełniony, na podstawie oświadczenia (wzór Załącznik nr 2 do SIWZ)
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający uzna warunek za spełniony, na podstawie oświadczenia (wzór Załącznik nr 2 do SIWZ)
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami do nadzorowania posiadającymi doświadczenie, wykształcenie, kwalifikacje zawodowe i uprawnienia wymagane przepisami ustawy Prawo budowlane, niezbędne do wykonania zamówienia. Wymaga się dysponowania: część I- branża sanitarna- co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia wymaganymi przepisami ustawy Prawo budowlanej do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. (warunek ten może być spełniony przez jedną osobę jak również łącznie przez kilka osób posiadających poszczególne uprawnienia) -część II- branża elektryczna- co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia wymaganymi przepisami ustawy Prawo budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający uzna warunek za spełniony, na podstawie oświadczenia (wzór Załącznik nr 2 do SIWZ)
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1. Formularz ofertowy, 2. Pełnomocnictwo: w przypadku, gdy wykonawcy ubiegają się wspólnie o udzielenie zamówienia oraz w przypadku, gdy osoba reprezentująca podmiot działa w oparciu o pełnomocnictwo, 3.Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia, gdy wykonawca wykazuje się wiedzą, doświadczeniem, osobami lub zdolnościami finansowymi innych podmiotów,
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Przewiduje się możliwość dokonania istotnej zmiany niniejszej umowy w stosunku do treść oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, jeżeli spełniony zostanie jeden z następujących warunków: 1) gdy konieczność wprowadzenia takich zmian wyniknie w rezultacie okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, przy zachowaniu należytej staranności, a w tym w szczególności z powodu siły wyższej nie pozwalającej na realizację umowy; 2) w przypadku określonym w § 2 ust. 3 umowy, 3) gdy wprowadzenie zmian będzie korzystne dla Zamawiającego, 4) gdy konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.suprasl.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Miejski w Supraślu, ul. Piłsudskiego 58, 16-030 Supraśl, pok. nr 10.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 05.07.2013 godzina 11:15, miejsce: Urząd Miejski w Supraślu, ul. Piłsudskiego 58, 16-030 Supraśl, pok. nr 10.
IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Projekt:Przebudowa i modernizacja Domu Ludowego w Supraślu jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 Działanie 3.1 Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH
CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Część I: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad robotami w ramach projektu pn. Przebudowa i modernizacja Domu Ludowego w Supraślu- branża sanitarna.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Do obowiązków inspektora nadzoru należy w szczególności: 1) pełen zakres czynności określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo Budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), 2) szczegółowe zapoznanie się z dokumentacją nadzorowanych robót budowlanych oraz warunkami umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą robót; 3) nadzorowanie wypełniania warunków umowy zawartych pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą robót, 4) kontrola robót budowlanych w imieniu Zamawiającego, w zakresie zgodności z pozwoleniem na budowę, projektem budowlanym, jakości technicznej a także ich zabezpieczenia, zgodności z przepisami techniczno - budowlanymi, przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa pożarowego oraz kontroli właściwej jakości wbudowywanych materiałów, żądanie dostarczenia przez wykonawców robót wymaganych uzgodnień, atestów, świadectw dopuszczenia, protokołów badań i kontroli itp., 5) instruowanie wykonawców odnośnie technologii robót, technologii zabezpieczenia robót, ocena technicznej poprawności ich wykonania, 6) dokonywanie rozliczeń merytorycznych oraz nadzór nad rozliczeniami finansowymi wykonanych prac z imieniu Zamawiającego, 7) uczestniczenie w przekazaniu placu budowy Wykonawcy, 8) kontrolowanie nadzorowanego obiektu co najmniej 2 razy w tygodniu pod względem zgodności wykonanych prac z dokumentacją, potwierdzone każdorazowo wpisem do dziennika budowy oraz sporządzeniem dokumentacji fotograficznej z elektronicznym datownikiem, 9) załączenie plików w formie elektronicznej z dokumentacją fotograficzną, o której mowa w pkt 8- przy rozliczeniu, 10) informowanie Zamawiającego o postępach robót budowlanych i wszelkich okolicznościach, które mogą mieć wpływ na ewentualne przedłużenie terminu wykonania prac, 11) nadzorowanie koordynacji prac wszystkich wykonawców uczestniczących w realizacji inwestycji, 12) potwierdzenie zaawansowania robót w celu wypłaty wynagrodzenia Wykonawcy, 13) bieżące informowanie Zamawiającego o każdym odstępstwie od dokumentacji, 14) systematycznie dokonywanie wpisów do dziennika budowy. W przypadku nie udostępnienia dziennika budowy przez Wykonawcę inspektor powiadomi o tym niezwłocznie Zamawiającego sporządzając stosowny protokół, 15) sprawdzanie i odbiór robót zanikających lub ulegających zakryciu, 16) uczestniczenie w odbiorach częściowych i odbiorze końcowym wykonanych robót, 17) sprawdzanie kompletności dokumentów odbiorowych przed podpisaniem protokółu odbioru końcowego przez Inspektora Nadzoru, przedstawiciela Zamawiającego, 18) stwierdzenie gotowości obiektu do odbioru, 19) udział w pracach wynikających z obowiązków gwarancyjnych oraz rękojmi za wady wykonanych robót, 20) uczestniczenie w odbiorze ostatecznym po upływie gwarancji ustalonym w umowie z Wykonawcą robót budowlanych..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.24.70.00-1.
4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: Część II: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad robotami w ramach projektu pn. Przebudowa i modernizacja Domu Ludowego w Supraślu- branża elektryczna.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Do obowiązków inspektora nadzoru należy w szczególności: 1) pełen zakres czynności określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo Budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), 2) szczegółowe zapoznanie się z dokumentacją nadzorowanych robót budowlanych oraz warunkami umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą robót; 3) nadzorowanie wypełniania warunków umowy zawartych pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą robót, 4) kontrola robót budowlanych w imieniu Zamawiającego, w zakresie zgodności z pozwoleniem na budowę, projektem budowlanym, jakości technicznej a także ich zabezpieczenia, zgodności z przepisami techniczno - budowlanymi, przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa pożarowego oraz kontroli właściwej jakości wbudowywanych materiałów, żądanie dostarczenia przez wykonawców robót wymaganych uzgodnień, atestów, świadectw dopuszczenia, protokołów badań i kontroli itp., 5) instruowanie wykonawców odnośnie technologii robót, technologii zabezpieczenia robót, ocena technicznej poprawności ich wykonania, 6) dokonywanie rozliczeń merytorycznych oraz nadzór nad rozliczeniami finansowymi wykonanych prac z imieniu Zamawiającego, 7) uczestniczenie w przekazaniu placu budowy Wykonawcy, 8) kontrolowanie nadzorowanego obiektu co najmniej 2 razy w tygodniu pod względem zgodności wykonanych prac z dokumentacją, potwierdzone każdorazowo wpisem do dziennika budowy oraz sporządzeniem dokumentacji fotograficznej z elektronicznym datownikiem, 9) załączenie plików w formie elektronicznej z dokumentacją fotograficzną, o której mowa w pkt 8- przy rozliczeniu, 10) informowanie Zamawiającego o postępach robót budowlanych i wszelkich okolicznościach, które mogą mieć wpływ na ewentualne przedłużenie terminu wykonania prac, 11) nadzorowanie koordynacji prac wszystkich wykonawców uczestniczących w realizacji inwestycji, 12) potwierdzenie zaawansowania robót w celu wypłaty wynagrodzenia Wykonawcy, 13) bieżące informowanie Zamawiającego o każdym odstępstwie od dokumentacji, 14) systematycznie dokonywanie wpisów do dziennika budowy. W przypadku nie udostępnienia dziennika budowy przez Wykonawcę inspektor powiadomi o tym niezwłocznie Zamawiającego sporządzając stosowny protokół, 15) sprawdzanie i odbiór robót zanikających lub ulegających zakryciu, 16) uczestniczenie w odbiorach częściowych i odbiorze końcowym wykonanych robót, 17) sprawdzanie kompletności dokumentów odbiorowych przed podpisaniem protokółu odbioru końcowego przez Inspektora Nadzoru, przedstawiciela Zamawiającego, 18) stwierdzenie gotowości obiektu do odbioru, 19) udział w pracach wynikających z obowiązków gwarancyjnych oraz rękojmi za wady wykonanych robót, 20) uczestniczenie w odbiorze ostatecznym po upływie gwarancji ustalonym w umowie z Wykonawcą robót budowlanych..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.24.70.00-1.
4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.